New to shooting?

If you’ve been inspired…GiveItAShot!
Visit one of our grounds for a taster session...

More information...

British Open Sporting Champions

Champions

<< back

 

Year Trophies & Awards Presented To Winner CPSA No
2011 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun    
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up    
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place    
  AAA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA    
  Silver Medal AAA Runner Up    
  Bronze Medal AAA Third    
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA    
  Silver Medal AA Runner Up    
  Bronze Medal AA Third    
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A     
  Silver Medal A Runner Up    
  Bronze Medal A Third    
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B    
  Silver Medal B Runner Up    
  Bronze Medal B Third    
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C    
  Silver Medal C Runner Up    
  Bronze Medal C Third    
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Lady High Gun    
  Silver Medal Lady Runner Up    
  Bronze Medal Lady Third    
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Junior High Gun    
  Silver Medal Junior Runner Up    
  Bronze Medal Junior Third    
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veteran High Gun    
  Silver Medal Veteran Runner Up    
  Bronze Medal Veteran Third    
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colt High Gun    
  Silver Medal Colt Runner Up    
  Bronze Medal Colt Third    
  Overseas Cup + Cloth Badge Highest Overseas Score    
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child    
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side    
  Dutton & Dance Challenge Cup + Cloth Badge Grandparent    
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team    
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place    
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place    
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place    
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team    
         
2010 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Philip Thorrold 61189
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up Martin Myers 88811
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place George Digweed MBE 12652
  AAA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA unresolved  
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Kevin Johnston 99950
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  Steve Whitelock 27981
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B Steve Scott-Smith 105361
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C Geoffrey Miller 116736
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Cheryl Hall 103805
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Sam Green 105770
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  Andrew Harvison 9548
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Jack Garside 113308
  Overseas Cup + Cloth Badge Highest Overseas Score Johnathan De La Haye 101789
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife Rebecca Bream & John McKenzie  
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Martin & Chris Papworth  
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side Chris Baker  
  Dutton & Dance Challenge Cup + Cloth Badge Grandparent Brian Dunbavin  
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team na  
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place na  
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place na  
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place na  
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team East Midlands  
         
2009 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Paul Simpson 67907
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up Richard Faulds 187
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place Ben Husthwaite 46496
  AAA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA Phil Rowbottom 48710
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Brian Clegg 36702
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  Peter Blackbourn 74043
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B L Gordon SS4841
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C David Noon 117943
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Anna Jarnald 102777
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Toby Reed 112174
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  John Bidwell 5719
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Nathan Batchelor 109962
  Overseas Cup + Cloth Badge Highest Overseas Score John De la Haye 101789
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife Anna & Roger Jarnald  
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child P & J Lovick  
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side C Baker 89641
  Dutton & Dance Challenge Cup + Cloth Badge Grandparent B Simpson 1374
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team The good, bad and ugly  
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place    
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place    
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place    
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team    
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team    
         
2008 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Martin Myers 88811
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up AN Moon 38554
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place G Digweed 12652
  AAA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA PA Smith 26380
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Kevin Jobling 10320
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  RJ Chapple 668
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B Rebecca Bream 112575
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C V Kirillov 110618
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Cheryl Hall 103805
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Tom Bury 102023
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  BM Jewell 30909
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Jordan Gray 106488
  Overseas Cup + Cloth Badge Highest Overseas Score J De la Haye 101789
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife Anna Jarnald 102777
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Martin & Chris Papworth 37316
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side A . Manvell 26724
  Dutton & Dance Challenge Cup + Cloth Badge Grandparent B Dunbavin 84275
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team no entries  
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place no entries  
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place no entries  
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place no entries  
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team North  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team East Midlands  
         
2007 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Mark Marshall  
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up Martin Papworth 37316
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place Martin Myers  
  AAA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA Not decided  
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Cheryl Hall 103805
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  Steven Thexton 70470
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B Andrew Lane 108397
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C Ross Ingamells  
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Cheryl Hall 103805
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Michael Simpson 97906
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  Not decided  
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Jordan Gray 106488
  Overseas Cup Highest Overseas Score Anders Bore (Sweden) 96686
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife Not decided  
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Peter & Michael Simpson 97906
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side Mark O'Dowd 46190
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandparent T. Tustian  
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team       No entries  
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place       No entries  
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place       No entries  
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place       No entries  
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team North  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team North  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team East Midlands  
         
2006 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Scott Greenfield 49159
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up Ollie Baker 105053
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place Richard Faulds 187
  1st AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA Kevin Mayor 22394
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Darryl White 80171
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  T.Allen 107247
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B Paul Walley 96617
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C Nick Woodward 82564
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Kate Brown 93108
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Ollie Baker 105053
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  Steve Checketts 94970
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Brett Winstanley 99343
  Overseas Cup Highest Overseas Score Trevor Currie (Ireland) U956W
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife KateBrown/Dave Simpkin 93108
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Phil & John Rowbotham 48710/103040
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side Mark O'Dowd 46190
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandparent Barry Simpson 1374
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team    
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place Not awarded  
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place    
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place    
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team East Midlands  
         
2005 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun Richard Faulds 187
  Stanbury Cup 1926, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up George Digweed 12652
  Tim Sedgwick Memorial Trophy, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place Andy Moon 38554
  1st AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA Stuart Clarke 27222
  AA Class Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Glen Hunt 56372
  Class A Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  Trevor Currie (Ireland) U956W
  Class B Cup, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B B L Williamson 87352
  Walkers Parker Cup 1930, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C Stuart Martinez 108707
  Ladies Champion Cup 1931, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Kate Brown 93108
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Ed Solomons 95931
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  Paddy Howe 1265
  Derek Wilson Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Colts  Brett Winstanley 99343
  Overseas Cup Highest Overseas Score Anders Bore (Sweden) 96686
  Mike Stacey Ltd Cup & Cloth Badge x 2 Husband & Wife T Dines & L Riddington 29130 / 28525
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Peter & Michael Simpson 8574 / 97906
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side Craig Winstanley 88866
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandparent Michael Virgo 56613
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team No Entries  
  Coronation Challenge Cup, Gold Medal & Cloth Badge 1st Place Paul Chaplow 71945
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place No Entries  
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place No Entries  
  Cloth Badge & Tankard x 10 Senior Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Ladies Regional Team East Midlands  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Junior Regional Team North Region  
  Cloth Badge & Tankard x 3 Veteran Regional Team East Midlands  
         
         
2004 Daily Telegraph Cup, Gold Medal, Cloth Badge High Gun  Kevin Mayor 22394
  Stanbury Cup, Silver Medal, Cloth Badge Runner Up George Digweed 12652
  Tim Sedgwick Cup, Bronze Medal, Cloth Badge Third Place Kevin Jobling 10320
  Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AAA Arnie Palmer 27697
  Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Top Class AA Jason Duncton 43689
  Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Top Class A  Albert Tang 101885
  Trophy, Gold Medal & Cloth Badge Top Class B Ashley Le Sech 103326
  Walkers Parker Cup, Gold Medal, Cloth Badge Top Class C Robert Price 64890
  Lucas Cup, Gold Medal, Cloth Badge Ladies  Edith Barnes S1341
  G W White Cup, Gold Medal, Cloth Badge Juniors  Chris Childerhouse 96439
  A E Browning Cup, Gold Medal, Cloth Badge Veterans  Alan Coy 3327
  Gold Medal, Cloth Badge Colts  Brett Winstanley 99343
  CPSA Cup Overseas J Carter (N. Ireland)  
  GunmarkCup, Cloth Badge Parent & Child Richard & Nicky Scott 96916
  Cloth Badge Husband & Wife Iris & Brian Hodges 44252
  Side by Side, Trophy & Cloth Badge Side by Side Bob Sheldon  
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandparent T. Tustian  
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Five Man Team Essex Guns  
  Coronation Cup & Gold CPSA Cloth Badge 1st Place    
  Coronation Silver CPSA Cloth Badge 2nd Place    
  Coronation Bronze CPSA Cloth Badge 3rd Place    
         
2003 Daily Telegraph Cup High Gun  Kevin Mayor 22394
  Stanbury Cup Runner Up Richard Faulds 187
  Tim Sedgwick Cup Third Place Doug Vine 80200
    Top Class AAA Shaun Stacey 63158
    Top Class AA AJ Smith 2200
    Top Class A  IT Taylor 89588
    Top Class B O Moore 100084
  Walkers Parker Cup Top Class C M Bourke 97282
  Lucas Cup Ladies  Kate Brown 93108
  White Cup Juniors  Tom Bury 102023
    Colts  B Winstanley 99343
  A E Browning Cup Veterans  G Parsons 99343
  CPSA Cup Overseas Jackie Craig 105016
  GunmarkCup Parent & Child Peter & Michael Simpson 8574/97906
    Husband & Wife Ian & Sue Hallwood 64559/64560
    Side by Side R Sheldon 97177
  Dutton & Dance Challenge  Grandparent AJ Smith 2200
  Mitchell Cup Inter-Club Five Man Team Essex Guns 93108
         
2002 Daily Telegraph Cup High Gun  Willie Gordon 83904
  Stanbury Cup Runner Up Eric Chapman 1743
  Tim Sedgwick Cup Third Place Kevine Mayor 22394
    Top Class AAA John Hargrave 85599
    Top Class AA Chris Biddlecome 94278
    Top Class A  Brian Gibson 98291
    Top Class B Dave Hewitt-Hulin 67137
  Walkers Parker Cup Top Class C Simon Pears 102811
  Lucas Cup Ladies  Kate Brown 93108
  White Cup Juniors  Michael Simpson 97906
  A E Browning Cup Veterans  Paddy Howe 1265
  CPSA Cup Overseas David Wallace/Jackie Craig  
  GunmarkCup Parent & Child John & Ben Wells 2744/104413
    Husband & Wife Charlie Denoon/Linda Butler 48561/71012
    Side By Side Mark O'Dowd 46190
  Dutton & Dance Challenge  Grandparent AJ Smith  
  Mitchell Challenge Cup Inter-Club Essex Guns  
         
2001 Daily Telegraph Cup High Gun  Martin Elworthy 32151
  Stanbury Cup Runner Up Steve Hughes  
  Tim Sedgwick Cup Third Place Andy Moon  
    Top Class AAA Arnie Palmer  
    Top Class AA S Ward  
    Top Class A  I Payne  
    Top Class B JW Tebutt  
  Walkers Parker Cup Top Class C Nicky Scott  
  Lucas Cup Ladies  Joanne Marsh  
  White Cup Juniors  Michael Simpson  
  A E Browning Cup Veterans  Paddy Howe  
  CPSA Cup Overseas    
  GunmarkCup Parent & Child A & D Moon  
    Husband & Wife M Elworthy & Corrine Downing  
    Side By Side Simon Ward  
  Dutton & Dance Challenge  Grandparent C Cousins  
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Guns  
         
2000 Daily Telegraph Cup High Gun  G Digweed 12652
  Stanbury Cup Runner Up S Cumming 84081
  Tim Sedgwick Cup Third Place K Mayor 22394
    Top Class AAA S Bramley 80841
    Top Class AA W Gordon S915
    Top Class A  G Garnham 82638
    Top Class B G Valentine 91250
  Walkers Parker Cup Top Class C M Hardy 73095
  Lucas Cup Ladies  A Hillyer 4206
  White Cup Juniors  C Biddlecombe 94278
  A E Browning Cup Veterans  B Hodges 44252
  CPSA Cup Overseas H Simms U468T
  GunmarkCup Father & Son P & M Simpson 8574/97906
    Husband & Wife Elworthy/Downing 32151/54264
    Side By Side M  O'Dowd 46190
  Dutton & Dance Challenge  Grandfather E W Miller 7802
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Guns 93108
         
1999 Daily Telegraph Cup High Gun  Stuart Clarke 27222
  Stanbury Cup Runner Up John Smith 81510
  Tim Sedgwick Cup Third Place Richard Faulds 57705
    Top Class AA Ben Brunton 82043
    Top Class A  Geoff Ball 51145
    Top Class B P Hall 95309
  Walkers Parker Cup Top Class C J Lacey 89799
  Lucas Cup Ladies  Kate Brown 93108
  White Cup Juniors  Darren Coumbe 82807
  A E Browning Cup Veterans  Paddy Howe 1265
  CPSA Cup Overseas Eric Manshoven 94889
  GunmarkCup Father & Son M & I Doughty 25609
  No Trophy Husband & Wife B & S Tyler 67418/70570
    Side By Side Jason Abbot 2106
  Dutton & Dance Challenge  Grandfather Mike Gammon 50
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Guns  
         
1998 Daily Telegraph Cup High Gun  Richard Faulds 57705
  Stanbury Cup Runner Up George Digweed 12652
  Tim Sedgewick Cup Third Place Philip Thorrold 61189
    Top Class AA  Shaun Stacey 63158
    Top Class A  Phil Watson 32844
    Top Class B  C W Fisher 29753
  Walkers Parker Cup Top Class C  J J Williams 94172
  Lucas Cup Ladies  Vikki Ellis 68673
  White Cup Juniors  C Auvret France
  A E Browning Cup Veterans  Philip Fussell 1050
  CPSA Cup Overseas C Auvret France
  Gunmark Cup Father & Son M & I Doughty 25609
  No Trophy Husband & Wife SV & G Stacey 63158
    Side By Side Mark O'Dowd 46190
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandfather David Fletcher 42238
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Nuns 39716
         
1997 Daily Telegraph Cup High Gun  John Bidwell 5719
  Stanbury Cup Runner Up  Andy Loving 18731
  Tim Sedgewick Cup Third Place  Martin Doughty 25609
    Top Class AA  Andy Moon 38554
    Top Class A  Elvis Jackson Ireland
    Top Class B  A Palmer 91584
  Walkers Parker Cup Top Class C  M Watson 89890
  Lucas Cup Ladies  Vikki Ellis 68673
  White Cup Juniors  Glen Eller III 85427
  A E Browning Cup Veterans  Eric Miller 7802
  CPSA Cup Overseas Elvis Jackson Ireland
   Gunmark Cup Father & Son J & S Wells 2744
  No Trophy Husband & Wife Elworthy/Downing 32151
  Trophy Side by Side Tim Smith 3815
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandfather David Fletcher 42238
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Nuns  
         
1996 Daily Telegraph Cup High Gun  Martin Elworthy 32151
  Stanbury Cup Runner-Up  Sean Bramley 80841
  Tim Sedgwick Cup Third Place George Digweed 12652
    Top Class AA  David Fletcher 42238
    Top Class A  M Stevenson 85061
    Top Class B  Mark Hamilton 84179
  Walker Parker Cup Top Class C  Rob Lea 87798
  CPSA Trophy Unclassified Robert Osland 89640
  Lucas Cup Ladies  Vikki Ellis 68673
  White Cup Juniors  Adam Rist 70550
  A E Browning Cup Veterans  Walter Sammut 14785
  CPSA Cup Overseas Winston Gregg Ireland
  Gunmark Cup Father & Son J & S Wells 2744/89457
  No Trophy Husband & Wife Elworthy/Downing 32151
  Trophy Side by Side Tim Smith 3815
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandfather Dixie Dykes 15664
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Gun Team  
         
1995 Daily Telegraph Cup High Gun  G Digweed 12652
  Stanbury Cup Runner-Up  R Faulds 57705
  Tim Sedgewick Cup Third Place L Riddington 28525
    Top Class AA  P A Smith 26380
    Top Class A  D R Laflin 68172
    Top Class B  N Ferry 28070
  Walkers Parker Cup Top Class C  J Freeman 86511
  CPSA Trophy Unclassified L Round 89217
  Lucas Cup Ladies  G Billington 68673
  White Cup Juniors  A Rist 70550
  A E Browning Cup Veterans  D Camp 723
  CPSA Cup Overseas A Duffy USA
  Gunmark Cup Father & Son B & P Simpson 1374
  No Trophy Husband & Wife R & J Speakman 24858
  Trophy Side by Side J  Jason-Abbot 2106
  Dutton & Dance Challenge Cup Grandfather J Dyson 7027
  Mitchell Cup Inter-Club Essex Guns  

 

 

Subscribe to newsletter

Latest News